Ekip Danışmanı

Ekibimizin kurucusu Prof. Dr. T. Hikmet Karakoç, Anatolia Aero Design Ekibinin temellerini attığı 2012 yılından bu yana başarı vizyonu ile ekibimize danışmanlığını sürdürmekte ve zaferlerin baş mimarı olmaktadır. Vizyonerliği ve motive edici yönetim metodu ile ekibimizdeki öğrencilere ilham vermektedir.

Prof. Dr. T. Hikmet Karakoç,

Eskişehir Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Yüksek Lisans,  Eskişehir Teknik Üniversitesi’nden Doktora Derecesi aldı.1988’de Yardımcı Doçent, 1991’de Doçent, 1997’de Profesör oldu.

Araştırma konuları “Havacılık”, “Gaz Türbinleri”, “Yakıtlar ve Yanma”, ve “Enerji Ekonomisi” nde yoğunlaşmıştır. Sanayide birçok kuruluşa Danışmanlık ve Araştırma Projeleri yapmıştır. Ulusal ve Uluslar arası 200 makale ve bildirisi, ayrıca 30  kitabı yayınlanmıştır.

“International Symposium of Sustainable Aviation “ sempozyumunun kurucu başkanı olup sürdürmektedir. SARES “Sustainable Aviation Research Society” Derneğinin Başkanlığını sürdürmektedir. “International Journal of Sustainable Aviation” ve  “International Journal of Engineering and Technology” dergilerinde Editor-In Chief olarak görev yapmaktadır. Ayrıca “Sürdürülebilir Havacılık Araştırmaları” dergisinde Editör olarak görev yapmaktadır. SAE’nin düzenlediği Insansız Hava Aracı Tasarım yarışmalarında Ekip olarak Birincilik ve Üçüncülük Ödülleri bulunmaktadır.

35 yıldan bu yana Eskişehir Teknik Üniversitesi’nde çalışmakta olup, halen  Eskişehir Teknik  Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’nde öğretim üyesidir. İyi ki de öyledir!